מה עושים אם הדוד שלכם לא מחמם

מה עושים אם הדוד שלכם לא מחמם

כיום סוג הבניה הרווח בישראל הוא בניינים גבוהים. בעיית הדיור הביאה לכך שכיום קבלנים רבים בונים רבי קומות ובבניין אחד יש כמאה דיירים או יותר. אחד הנושאים שעולים בעת בניית בניין, הוא כמובן נושא חימום המים עבור מקלחות בעיקר וגם עבור מכונת הכביסה, שטיפת כלים וכדומה. חימום מים בישראל נעשה לרוב בעזרת דוד שמש ודוד חשמל אשר מוצבים על גגות הבתים. מדובר במערכת יחסית גדולה ולכן בבניינים עם המון דיירים, גודל הגג אינו מספיק כדי להתקין כל כך הרבה דודים. הפיתרון לנושא זה כיום הוא מערכת דודים משותפת עבור כל דיירי הבניין.

איך עובדת מערכת דודים משותפת?

על גגות הבניינים מציבים הקבלנים קולטנים משותפים ומערכת צינורות מים משותפת. צינורות אלו מתחברים אל דודים קטנים שנמצאים בדירות של הדיירים, כך שכל דייר יכול להנות מהמים החמים שלו. פיתרון המערכת המשותפת לרוב עובד טוב, אך קיימים מצבים שכיחים בהם דיירי הבניין נכנסים להתקלח ומרגישים כי המים החמים נגמרים מהר או שלא התחממו מספיק. על המערכת שיכולה לפתור את הבעיה הזו נדבר בהמשך המאמר. למקרה והדוד לא מחמם מספיק, כאן ניתן למצוא את כל הפרטים על הפקחום.

למה זה קורה? למה המים שחיממנו פושרים?

הסיבה העיקרית לכך שהמים בדוד שלנו פושרים טמונה בעובדה כי בין הצינורות המשותפים לדוד שבדירות אין הפרדה. בימי שמש, המים בצינורות חמים ומגיעים לכל הדיירים, אך בימים קרים, המים בצינורות קרים ועלינו לחמם מים באמצעות הדוד החשמלי.

אנו מדליקים את הדוד, מחממים את המים ובינתיים בזמן זה גם זולגים לדוד שלנו מים קרים מהצינורות המשותפים. כמו שאתם מבינים הבעיה היא למעשה חוסר ההפרדה בין הצינורות לדודים. לבעיה זו יש פטנט מהפכני וחסכוני.

הפיתרון היעיל ביותר לפתרון הבעיה

חברות רבות ניסו למצוא פתרונות יעילים לחימום המים ושיהיו לדיירי הבניינים מים חמים כל הזמן. הפתרונות הם טובים מאוד, אך השימוש בהם יקר מאוד. אחת החברות שהצליחה למצוא פיתרון יעיל וחסכוני בדיוק לבעיה היא חברת לפיד. חברה זו פיתחה מערכת בשם פקחום.

הפקחום הוא למעשה ווסת שיודע לזהות מתי המים בדוד חמים ומתי המים בצינורות המשותפים חמים. כאשר המים בדוד של הדירה שלכם חמים, הוא יוצר שסתום חשמלי שמונע את זליגת המים.

מתי שהמים בצינורות המשותפים חמים, הוא פותח את השסתום ומאפשר כניסה של מים חמים אל הדוד שלכם. הפקחום הוא רעיון פשוט ומהפכני שמאפשר לדיירי הבניין להנות ממים חמים, לצמצם את תצרוכת החשמל בחמישים אחוזים, למנוע מאבנית להצטבר בדודים ובצינורות כתוצאה מחימום יתר ומצמצם את התקלות השונות של שחיקת הדוד. מדובר במערכת יעילה מאוד שמומלצת כיום בתקן הישראלי. ליצירת קשר או לפרטים נוספים על פטנט הפקחום, מומלץ לבקר באתר האינטרנט שלהם בכתובת www.pakahom.com

 

 

צוות Vex

צוות Vex

היי, אולי ייעניין אותך גם

מסכה לשיער לוריאל 
יופי ואסטתיקה

מסכה לשיער לוריאל 

באמצעות מסכה לשיער  של לוריאל תהיה לכם האפשרות לשמור על מראה שיער יפה לאורך זמן רב. אם אתם מתמודדים עם בעיות בשיער כמו יובש או

קרא עוד »
 עמדת צילום לבת מצווה
שימושי

 עמדת צילום לבת מצווה

בת מצווה היא אבן דרך משמעותית בחייה של נערה צעירה, ואיזו דרך טובה יותר להנציח את היום המיוחד הזה מאשר עם תא צילום? לכידת רגעים

קרא עוד »
טכנאי מחשבים עד הבית
מחשבים

טכנאי מחשבים עד הבית

במידה ואתם מחפשים טכנאי מחשבים עד הבית, הרי היום כבר אין צורך להתאמץ יתר על המידה. בכתבה הבאה תוכלו למצוא את כל הפרטים. מה  היתרונות

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *